Babiogórski Park Narodowy i jego najwyższy szczyt - Babia Góra ( z 1725 m n.p.m. jest także najwyższym szczytem w Polsce poza Tatrami) jest chętnie odwiedzany przez turystów. Przez park wiodą jedne z najpopularniejszych szlaków w Beskidach. Chętnie przyjeżdżają tutaj także amatorzy historii z dreszczykiem. Emocje budzi zwłaszcza, zazwyczaj ukryty we mgle szczyt - Diablak. Z miejscem tym kojarzy się wiele legend. Podobno odbywały się tam sabaty czarownic. Na Diablaku stał kiedyś czarci zamek, z którego dziś pozostało jedynie ogromne rumowisko kamieni. Od 1 stycznia 2022 roku wchodząc na teren Babiogórskiego Parku Narodowego trzeba kupić bilet. Dotychczas obowiązywały one tylko tam, gdzie były kasy: na Polanie Krowiarki i w Zawoi Markowej.
ZOBACZ TEŻ: Niesamowite miejsca w Polsce. Blogerzy opisali trasy wycieczek
„Obecnie obowiązek posiadania biletu dotyczy całego Parku, niezależnie od tego, czy turysta wchodzi przez Krowiarki, czy przykładowo od strony Czatoży, +Lajkonika+, czy od Orawy. Musi się w niego zaopatrzyć. Podstawą prawną jest rozporządzenie ministra klimatu i środowiska z 14 września ub.r."– powiedział cytowany przez PAP Maciej Mażul z Babiogórskiego Parku Narodowego.
NIE PRZEGAP: Rudawy Janowickie na weekend. Opis trasy
Babiogórski Park Narodowy. Jak kupić bilet i jakie są ceny?
Bilety do Babiogórskiego Parku Narodowego można kupić tak, jak do tej pory w kasach ale też za pośrednictwem Internetu. Przy granicy Parku zostały umieszczone kody qr, przez które można wejść na stronę internetową i zaopatrzyć się w e-bilet. Można to zrobić także przed wyjściem w góry, bezpośrednio na stronie internetowej Parku. Ceny biletów pozostały na niezmienionym poziomie: 7 zł normalny i 3,5 zł ulgowy.
NA TEMAT: