Coraz więcej osób pada ofiarami oszustów w Karkonoskim Parku Narodowym. Naciągacze podają się za pracowników parku i żądają od turystów biletów, które kupili przed wejściem na szlak. Później żerując na niewiedzy wędrowców, kombinatorzy próbują sprzedać wejściówki ponownie. Władze KPN przypominają, że nikt nie ma prawa odebrać nam biletów. Zapłaciliśmy za nie, więc są naszą własnością.
NA TEMAT:
Uwaga na naciągaczy! Pojawili się oszuści żądający od turystów zwrotu biletów na granicy KPN i próbujący je ponownie...
Opublikowany przez Karkonoski Park Narodowy Wtorek, 28 lipca 2020
Karkonoski Park Narodowy - wstęp
Sprzedaż biletów prowadzona jest przy punktach kasowych Karkonoskiego Parku Narodowego oraz przez osoby w punktach mobilnych, które ubrane są w służbowy strój z oznaczeniem KPN i eParki.pl. Pracownicy są również wyposażeni w identyfikator. Przedstawiciele KPN apelują też, by nie oddawać swoich biletów innym, w przeciwnym razie nieświadomie możemy wspierać oszustów. Za wstęp na teren Karkonoskiego Parku Narodowego zapłacimy 8 złotych za osobę, za dzień. Bilet trzydniowy kosztuje 20 złotych. Jeśli nie chcemy stać w kolejkach do kas, możemy kupić bilety przez internet na stronie kpn.eparki.pl.
Wakacje 2020. Tłumy w Karkonoszach
Szlaki w Karkonoszach co roku przemierzają miliony osób. Karkonoski Park Narodowy ma powierzchnię 5,5 tys. hektarów, a ścieżki turystyczne zajmują 3/4 chronionego obszaru. Park należy do najchętniej odwiedzanych w Polsce, a najpopularniejszym szlakiem jest ten na Śnieżkę. Latem odwiedza ją nawet 10 tys. osób dziennie dlatego pracownicy KPN ruszyli z akcją #WeekendBezŚnieżki. W ten sposób zachęcają turystów do spacerów innymi szlakami Karkonoszy. Sprawdźcie, trasy w Karkonoszach na weekend z dziećmi. Jeśli odpuścicie Śnieżkę zostaną jeszcze cztery atrakcyjne propozycje!