W Kołobrzegu znajduje się ponoć najwięcej w Polsce gabinetów SPA na metr kwadratowy. Ale atrakcji jest więcej - zdaniem miejscowych tyle, że warto przyjechać do Kołobrzegu o każdej porze roku.
Lato w Kołobrzegu
To czas dla aktywnych wczasowiczów. Dla żądnych mocnych wrażeń Kołobrzeg proponuje rejs szybką łodzią hybrydową. Z miasta można też odbyć rejs statkiem na duńską wyspę Bornholm. Kołobrzeg kusi też atrakcjami kulturalnymi i rozrywkowymi. W mieście jest mnóstwo klubów, dyskotek i kawiarenek.
Kołobrzeg w tym roku będzie po raz dziesiąty gościł Sunrise Festival – święto muzyki klubowej organizowane we współpracy z Radiem ESKA. Impreza ta wpisała się już na stałe do kalendarium wakacyjnych wydarzeń nad polskim morzem.
JAK DOJECHAĆ DO KOŁOBRZEGU
Kołobrzeska jesień
Złota Polska jesień, liście powoli opadają z drzew. Z dębu Bolesław już ponad osiemsetny raz! Ten najstarszy dąb szypułkowy w Polsce znajduje się właśnie w Kołobrzegu. Historia miasta zaczęła się w VIII wieku, kiedy osada nadmorska wyspecjalizowała się w pozyskiwaniu soli z Bałtyku. Gród został włączony do państwa polskiego w X wieku. Warto odwiedzić historyczne obiekty w Kołobrzegu, takie jak: Kamienicę Schlieffenów, ratusz miejski z XIX wieku, Akademię Rycerską.
Uzbroić się na zimę
Kołobrzeg to największy port rybacki w Polsce, tu na pewno zawsze skosztujesz świeżej ryby. W porcie pasażerskim z kolei czeka nas wiele rozmaitych atrakcji, m.in. możemy wejść na pokład jednych z niewielu w kraju okrętów udostępnionych turystom do zwiedzania – ORP Władysławowo i ORP Fala. Kołobrzeg był niegdyś twierdzą obronną, o czym świadczą liczne pozostałości po fortyfikacjach. W Muzeum Oręża Polskiego zgromadzono prawie 18 tysięcy eksponatów.
Wiosna w Kołobrzegu
Spacery i wycieczki rowerowe to najpopularniejsze formy wiosennej aktywności. Najlepiej wzdłuż morskiego brzegu. Liczne aleje spacerowe i ścieżki rowerowe idealnie nadają się do podziwiania polskiego wybrzeża. W Kołobrzegu to 12 km niezwykle urozmaiconej linii brzegowej, którą w naturalny sposób dzieli rzeka Parsęta, po zachodniej stronie rzeki rozciągają się piaszczyste i złote plażę, natomiast po wschodniej stronie delikatnie nabierają kolorów dzięki skarbom Bałtyku – muszlom i kamieniom. Pełne jodu powietrze doskonale wpłynie na nasz organizm.