AFRYKA

Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie już otwarte

Centrum Dziedzictwa Szkła, Krosno

fot.: materiały promocyjne

Centrum Dziedzictwa Szkła, Krosno
19 czerwca 2012 roku otwarto Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. To pierwszy na Podkarpaciu industrialny obiekt łączący kulturę i turystykę.

19 czerwca 2012 roku otwarto Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. To pierwszy na Podkarpaciu industrialny obiekt łączący kulturę i turystykę.

NA TEMAT:

Turystyka industrialna to coraz bardziej popularny na świecie trend, a to co wyróżnia krośnieńskie Centrum wpisujące się w ten modny nurt to idea tworzenia nie tylko jednej instytucji, ale miasta „tematycznego” i rozbudowanego kompleksu obiektów i atrakcji turystycznych.

Już w te wakacje każdy może odbyć podróż do szklanego świata. Najważniejszymi atrakcjami Centrum Dziedzictwa Szkła będą spektakularne prezentacje produkcji szkła. Podczas pokazów na oczach widzów powstaną  wazony, patery, piękne kieliszki, będzie można także spróbować swoich sił i samodzielnie wydmuchać formę szklaną. Wydmuchiwanie szkła jest jedną z najstarszych metod produkcji i po dziś niezastąpioną.

Na miejscu będą odbywać się także wykłady i warsztaty wykorzystujące nowe technologie oraz prezentacje filmów. Przy pomocy tzw. rekwizytów „szkła w fizyce” można będzie również przeprowadzać samodzielnie szklane eksperymenty i poznawać  iesamowite właściwości szkła.

Z kolei na miłośników sztuki czekają wystawy wyjątkowych, szklanych eksponatów. Projekt uzupełniają multimedia, które wzbogacają program zwiedzania. Centrum zaplanowało specjalny program i cykl atrakcji dla dzieci.

Idea Centrum Dziedzictwa Szkła Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie to unikatowy projekt zakładający powstanie w Krośnie zespołu obiektów i kompleksu atrakcji kulturalno-turystycznych. W ramach projektu realizowanych jest kilka inwestycji połączonych tematem szkła i odwołujących się do „szklanej” tradycji Krosna i regionu. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013. Całkowity koszt realizacji Projektu wynosi blisko 24 miliony złotych.

Polub nas na Facebooku!

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.