Ciekawostki ze świata

Pełnia Księżyca w kwietniu 2022. Kiedy jest Pełnia Różowego Księżyca i dlaczego tak się nazywa?

Agnieszka Morawska, 13.04.2022

Pełnia Księżyca w kwietniu 2022/zdjęcie poglądowe

fot.: Pixabay

Pełnia Księżyca w kwietniu 2022/zdjęcie poglądowe
Pełnia Różowego Księżyca to najpopularniejsza nazwa pełni w kwietniu. W 2022 roku będziemy mogli obserwować to zjawisko przed Wielkanocą. Dla wielu pełnia Księżyca w kwietniu jest wyjątkowa i niesie ze sobą oczyszczenie. Skąd wzięła się jej nazwa, czy Księżyc zabarwi się na różowo, kiedy dokładnie jest pełnia Księżyca w kwietniu 2022 oraz gdzie i jak oglądać to zjawisko? Odpowiedź na te pytania w tekście poniżej.

Kiedy i o której jest pełnia Księżyca w kwietniu 2022? To jedno z najczęściej zadawanych pytań przez fanów zjawisk astronomicznych. Ci powinni patrzeć w niebo przed świętami Wielkanocy. Czwarta pełnia Księżyca w 2022 roku nazywana Pełnią Różowego Księżyca wypada w sobotę, 16 kwietnia o godzinie 20:57. Jej nazwa – Pełnia Różowego Księżyca – rozbudza wyobraźnie. Jednak jeśli wydaje nam się, że na niebie pojawi się różowy Księżyc, możemy się rozczarować. Skąd więc taka nazwa?

ZOBACZ TEŻ: Pełnia Księżyca jest tutaj wyjątkowa, podobnie jak wschody i zachody słońca. Co jeszcze? Pełnia Różowego Księżyca w Kwietniu 2022. Skąd nazwa?

Pełnia Różowego Księżyca w Kwietniu 2022. Skąd nazwa?

Pełnia Księżyca w kwietniu ma sporo określeń. Najpopularniejszym jest Pełnia Różowego Księżyca. Ale jeśli wydaje ci się, że tego dnia ziemski satelita zabarwi się na różowo, to nic bardziej mylnego. Kwietniowa pełnia swoją nazwę zawdzięcza rdzennym Amerykanom i odnosi się do kwitnących kwiatów z Ameryki Północnej. Inne nazwy kwietniowej pełni to: Księżyc Zajęczy, Księżyc Nasion, Księżyc Plantatora, Księżyc Rozkwitających Drzew, Księżyc Zielonej Trawy. W Chinach bywa także nazywana Świętem Smoczych Łodzi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD QUIZEM

NA TEMAT:

Pełnia Księżyca w kwietniu 2022: Kiedy i gdzie oglądać Pełnię Różowego Księżyca?

Pełnia Księżyca w kwietniu 2022 wypada dokładnie w sobotę, 16 kwietnia. Najbardziej okazały nasz naturalny satelita będzie w nocy o godzinie 20:57. Przy dobrej pogodzie oraz bezchmurnym niebie Pełnia Różowego Księżyca będzie widoczna gołym okiem z każdego miejsca w Polsce. Do obserwacji nie będzie nam potrzebny teleskop ani inny profesjonalny sprzęt. Jednak jeśli chcemy zrobić dobre zdjęcia najlepiej obserwować Księżyc za miastem, z terenów wolnych od sztucznego światła. Teleskop, lornetka i dobry aparat mogą pomóc w uzyskaniu dobrego rezultatu. Księżyc będzie widoczny także dzień wcześniej po zmroku.

 

Polub nas na Facebooku!

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.