Każda pełnia Księżyca jest wyjątkowa i każda ma swoją wyjątkową nazwę. Pełnia we wrześniu 2021 będzie ostatnią tego lata. Srebrny Glob w całej okazałości pojawi się na niebie we wtorek, 21 września. Najpopularniejsza nazwa, to Pełnia Kukurydzianego Księżyca lub Pełnia Żniwiarzy – obie wywodzą się ze starożytności. Dla Egipcjan wrześniowa pełnia wiązała się z zapowiedzią pory deszczowej. Jasny księżyc miał pomagać rolnikom zebrać plony. Dlatego w wielu krajach, w tym czasie odbywają się uroczystości. W Chinach to Święto Środka Jesieni nazywane też Festiwalem Księżyca. Określenie wrześniowej pełni kukurydzianą pochodzi zaś od rdzennych amerykanów, bo właśnie wtedy odbywały się zbiory. Stąd też pozostałe nazwy - Pełnia Zbiorów, Plonów lub Jęczmienny Księżyc. Kiedy i gdzie obserwować pełnię Księżyca we wrześniu?
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD QUIZEM
Pełnia Księżyca we wrześniu 2021. Kiedy jest Pełnia Kukurydzianego Księżyca i której zjawisko będzie najlepiej widoczne?
Pełnia Księżyca we wrześniu będzie ostatnią tego lata. 23 września rozpocznie się kalendarzowa jesień, 22 sierpnia będzie mieć miejsce równonoc i początek astronomicznej jesieni, natomiast dzień wcześniej będziemy mogli obserwować Pełnię Kukurydzianego Księżyca. Ziemski satelita w całej okazałości pokaże się 21 września o godzinie 1:54 ale jego blask będzie widoczny już wcześniej. Do obserwacji nie będzie nam potrzebny teleskop ani inny profesjonalny sprzęt. Jednak jeśli chcemy zrobić dobre zdjęcia najlepiej obserwować Księżyc za miastem, z terenów wolnych od sztucznego światła. Teleskop, lornetka i dobry aparat mogą pomóc w uzyskaniu dobrego rezultatu.