Wasze wyprawy

Na szlaku mało znanym ...

Widok z wzgórza w Hammamet. W oddali Zatoka Hammamet.

fot.: Truskawa

Widok z wzgórza w Hammamet. W oddali Zatoka Hammamet.
Wyprawa na najbardziej na północ wysunięty kraniec Tunezji - półwysep Cap Bon. Region ten często nazywany jest "zieloną Tunezją" z uwagi na dużą ilość gajów oliwnych i pomarańczowych.

W Tunezji bylam w maju 2009 roku. Nasza wyprawa (pojechalam z rodzicami) od samego początku była trochę zwariowana. Zdecydowalismy sie na nią spontanicznie, dużą rolę odegrała moja chęć powrotu do Tunezji, gdzie 3 lata wcześniej spędziłam niezapomniane wakacje. Tym razem postanowiliśmy zboczyć z ogólnie uczęszczanych turystycznych szlaków i pozwiedzać na własną rękę. Za najbardziej udany uważam wypad na półwysep Cap Bon.

Trasa eskapady wiodła z Hammamet do Nabeulu, a następnie przez takie miejscowości jak Kelibia, El Haouraria i Korbous. Bez wątpienia była to trasa bardzo malownicza, widokowa i momentami zapierająca dech w piersiach.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.