Tłumaczy na birmański
Tłumacz Google to jedna z najpopularniejszych bezpłatnych aplikacji tego typu na Androida i iOS. Grono jej użytkowników tylko w przypadku pierwszego z wymienionych systemów powiększyło się w ostatnim czasie do miliarda! Aplikacja działa w 90 językach, po ostatniej aktualizacji jej baza powiększyła się o cztery azjatyckie: birmański, jeden z najtrudniejszych języków świata, którym posługują się 33 miliony ludzi, malajalam, czyli główny język Indii, używany przez 38 milionów mieszkańców tego kraju, niezbędny 16 milionom Lankijczyków syngaleski i powszechny wśród 39 milionów Jawajczyków język sundajski.
Tłumaczenie w czasie rzeczywistym
Jedną z nowych funkcji Tłumacza jest Word Lens – tłumaczenie w czasie rzeczywistym. To idealna opcja, gdy potrzebujemy szybko przetłumaczyć drogowskazy i znaki informacyjne np. w restauracji czy hotelu („wyjście ewakuacyjne”, „dla niepalących”, „wejście służbowe” itp.). Wystarczy włączyć tryb „aparat” i skierować smartfon na tablicę, której treść chcemy zrozumieć. Na ekranie natychmiast wyświetli się tekst w jednym z póki co 7 języków, obsługiwanych przez Word Lens: angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, portugalskim, rosyjskim lub hiszpańskim.
Tryb offline
Jeżeli wybrany słownik pobierzemy na smartfona, będziemy mogli swobodnie korzystać z niego również w trybie off-line. Poza zasięgiem sieci zadziała wtedy m.in. właśnie Word Lens.
Jak działa Tłumacz Google
Aplikacja tłumaczy pojedyncze słowa i całe zdania, a dzięki Społeczności Tłumacza, czuwającej na jakością tekstów, korzysta z coraz dokładniejszej bazy słów. W ułamku sekundy przeszukuje miliony przełożonych na dany język dokumentów i wybiera najodpowiedniejsze tłumaczenie. Użytkownikom aplikacja daje do wyboru cztery opcje tłumaczenia: poprzez wpisanie danego słowa, wypowiedzenie go na głos, zeskanowanie aparatem fotograficznym lub narysowanie (szczególnie przydatna funkcja w przypadku znaków np. chińskich). Funkcja głosowa służy też tłumaczeniu całej konwersacji. Wypowiedziane zdania aplikacja przekłada na ustawiony język i głośno odczytuje. Nierozpoznane lub źle przetłumaczone zwroty możemy na bieżąco samodzielnie edytować i zapisywać w słowniku. Następnym razem dzięki temu unikniemy tych samych błędów.
Skorzystaj z Tłumacza Google