Tegoroczna, ósma już, edycja Industriady odbędzie się pod hasłem „W rytmie maszyny ”. Uczestnicy będą mogli wybierać z ponad 500 różnych atrakcji. Zdecydowana większość wydarzeń jest dostępna bezpłatnie. Warto jednak mieć na uwadze to, że wstęp na cześć atrakcji jest biletowany, inne z kolei wymagają wcześniejszej rezerwacji.
NA TEMAT:
Tegoroczna impreza obejmie 47 przemysłowych obiektów, na terenie 28 miast województwa śląskiego. W niektórych miejscach świętowanie rozpocznie się już w piątek wieczorem. Natomiast wszystkie obiekty będą otwarte w sobotę 10 czerwca między godziną 12.00 a 18.00. Większość z nich będzie dostępna dla zwiedzających do późnych godzin nocnych.
Na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia znajduje się wyszukiwarka, za pośrednictwem której można odnaleźć interesujące nas atrakcje. Za pomocą zakładki Moja Industriada uczestnicy mają możliwość stworzenia własnej trasy zwiedzania.
Co w programie?
W Muzeum w Sosnowcu przewodnik zabierze zwiedzających w podróż w przeszłość. Goście będą mogli zwiedzić między innymi teren opuszczonej fabryki oraz pałac.
Prawdziwi miłośnicy zabytków techniki powinni uwzględnić w swoich planach wizytę w Sztolni Królowa Luiza. Po raz pierwszy od 200 lat będzie można przejść fragment tego wyrobiska korytarzowego oraz zobaczyć sześciometrowy pokład węgla.
W tym roku w tyskim Browarze Obywatelskim na uczestników Industriady czekać będą... sporty ekstremalne. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w zjazdach tyrolką czy skokach na linie, a to wszystko w otoczeniu wyjątkowych zabudowań browaru.
Bezpłatny transport
Przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi miejscami biorącymi udział w Industriadzie z pewnością ułatwi bezpłatny transport. Aby skorzystać z darmowego przejazdu koleją, autobusami, tramwajami lub specjalnymi autokarami należy najpierw zaopatrzyć się w kupony. Więcej informacji na stronie wydarzenia w zakładce Transport.
W lutym 2017 roku Industriada została uhonorowana Złotym Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej.