Od 29 października linie lotnicze KLM będą oferowały regularne loty do największego miasta w Indiach – Bombaju. Bilety są już w sprzedaży. Tym sposobem od jesieni pasażerowie podróżujący przez Amsterdam będą mieli do dyspozycji 31 lotów tygodniowo na pokładach samolotów KLM oraz Jet Airways do trzech miast w Indiach: Delhi, Bombaju i Bangalore.
– Odkąd rozpoczęliśmy współpracę z liniami Jet Airways, które są naszym strategicznym partnerem, oferta KLM znacznie się wzbogaciła. Rozpoczęcie lotów do Bombaju, ekonomicznego serca Indii, oznacza dla klientów KLM łatwy dostęp do siatki połączeń naszego indyjskiego partnera i loty do 48 miast w Indiach, jak też inne kierunki na subkontynencie indyjskim i w Azji – powiedział Pieter Elbers – Prezes i Dyrektor Zarządzający KLM.
NA TEMAT:
Rozkład lotów
W sezonie jesień-zima 2017-2018, od 29 października loty KLM z Amsterdamu do Bombaju będą odbywały się trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, czwartki i niedziele. Wylot z Amsterdamu o godzinie 13:00 i przylot do Bombaju o godzinie 01:55 następnego dnia czasu lokalnego. Wylot powrotny z Bombaju zaplanowany jest na godzinę 04:00, z lądowaniem w Amsterdamie o 08:45.
Zgodnie ze strategią holenderskiej linii na nowo otwartych trasach międzykontynentalnych będzie latał najnowszy nabytek we flocie – Boeing B787-900 „Dreamliner”.
Bombaj
Położony na zachodnim wybrzeżu Indii Bombaj (Mumbaj) jest stolicą indyjskiego stanu Maharasztra i szóstą co do liczby ludności metropolią na świecie. Dzięki strategicznej lokalizacji jest największym portem morskim zachodnich Indii. Miasto jest ważnym ośrodkiem gospodarczym kraju, siedzibą instytucji finansowych oraz licznych firm indyjskich i korporacji. Bombaj jest znany również jako stolica kinematografii indyjskiej – tutejsze wytwórnie produkują rocznie najwięcej filmów na świecie.
Prężnie rozwijające się miasto przyciąga ludzi ze wszystkich zakątków Indii, dlatego to prawdziwy tygiel kulturowy.
Do najciekawszych zabytków należą pochodzący z XIV wieku kompleks świątyń Walkeśwary i Brama Indii – łuk o wysokości 26 m. Na uwagę zasługuje też główny dworzec kolejowy Bombaju z końca XIX wieku oraz Regal Cinema – jedno z najstarszych kin w mieście.
W 2004 roku Bombaj został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.