Każda pełnia Księżyca ma swoją nazwę, zazwyczaj wywodząca się ze starożytności i odnoszącą się do zmian zachodzących w przyrodzie w czasie danego miesiąca. Pełnia w maju najczęściej nazywana jest Pełnią Kwiatowego Księżyca ze względu na okres obfitego kwitnienia kwiatów. Inne nazwy tego zjawiska, to Pełnia Sadzenia Kukurydzy, Zajęcza lub Mleczna, ale także Wesoły Księżyc kub Księżyc Żabich Powrotów. Mimo, że nasz naturalny satelita tego dnia nie ukaże nam się ukwiecony ani obrośnięty kukurydzą, to i tak możemy liczyć na spektakularny widok. Pełnia Księżyca w maju 2022 będzie połączona z całkowitym zaćmieniem Księżyca. Co to znaczy i kiedy jest pełnia w maju?
Pełnia Księżyca w maju 2022. Kiedy jest Pełnia Kwiatowego Księżyca w maju?
Pełnia Kwiatowego Księżyca 2022 będzie widoczna w poniedziałek 16 maja. Spektakularne zjawisko będzie widoczne nad ranem około godziny 06:11. Wcześniej będzie można obserwować zaćmienie Księżyca nazywane „Krwawym Księżycem”. Wszystko dlatego, że spektakl jaki rozgrywa się wtedy na niebie nasuwa takie skojarzenia. Więcej na ten temat piszemy na Podroze.pl TUTAJ.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD QUIZEM
NA TEMAT:
Pełnia Kwiatowego Księżyca 2022 – gdzie oglądać pełnię w maju?
Pełnia Kwiatowego Księżyca 2022 w zapewni nam niesamowity spektakl. Przy dobrej pogodzie oraz bezchmurnym niebie będzie widoczna gołym okiem z każdego miejsca w Polsce. Do obserwacji nie będzie nam potrzebny teleskop ani inny profesjonalny sprzęt. Jednak jeśli chcemy zrobić dobre zdjęcia najlepiej obserwować Księżyc za miastem, z terenów wolnych od sztucznego światła. Teleskop, lornetka i dobry aparat mogą pomóc w uzyskaniu dobrego rezultatu.
Zaćmienie Księżyca 2021 w maju
16 maja dojdzie także do całkowitego zaćmienia Księżyca, czyli jednego z najbardziej spektakularnych zjawisk na nocnym niebie. W Polsce będziemy mogli oglądać tylko częściwoe zaćmienie. Rozpocznie się dokładnie 16 maja o godzinie 04:30-04:40 naszego czasu.