Most spacerowy East Taiheng Glasswalk został wybudowany wysoko w górach w prowincji Hubei położonej w centralnej części Chin. Kładka jest wykonana z przezroczystego materiału, dzięki czemu spacerujący po niej turyści mają pod nogami widok na to co dzieje się 1200 metrów w dół.
NA TEMAT:
Spacer na wysokości
Przejście po moście może być nie lada wyzwaniem nie tylko dla ludzi zmagających się z lękiem wysokości. East Taiheng Glasswalk został wyposażony w oryginalne „ulepszenie” – efekt pękającego szkła. W kilku miejscach na kładce szklane płyty zostały zastąpione ekranami, które imitują pęknięcia. Od kilku dni w internecie można obejrzeć filmik przedstawiający reakcję przewodnika turystycznego na spacer po szklanym moście.
East Taiheng Glasswalk wzbudza wiele kontrowersji. Pojawiły się obawy o to, czy spacer po moście nie skończy się dla niektórych turystów tragedią, przykładowo zawałem serca. Pomysłodawcy efektu pękającego szkła wystosowali już przeprosiny. Ekrany imitujące pęknięcia nie zostaną jednak usunięte z mostu.
Nie tylko East Taiheng Glasswalk
East Taiheng Glasswalk to tylko jedna z wielu oryginalnych budowli w Chinach. W 2015 roku w Parku Narodowym Zhangjiajie wybudowano największy na świecie most ze szklanym chodnikiem.
W lipcu tego roku w górach w prowincji Shaanxi skończono budowę szklanego chodnika. Kładka mierzy 69 metrów długości.
W tym samym tygodniu w Szanghaju oddano do użytku platformę spacerową na wysokości 340 metrów na ziemią. Chodnik powstał na 88. piętrze Wieży Jinmao – jednego z najwyższych budynków w kraju.