Co roku Puszczę Białowieską odwiedzają 44 tysiące turystów z Polski i zagranicy – sporo jak na najdzikszą puszczę w kraju. Są jednak miejsca, które trzeba tu zobaczyć.
Puszcza Białowieska i Białowieża
Puszcza Białowieska to obowiązkowy punkt dla każdego podróżnika, który obiera kierunek na północno-wschodni kraniec Polski. Spacer po „Żebrach Żubra”, czterokilometrowej, drewnianej kładce prowadzącej przez podmokłe tereny, będzie najlepszą okazją do poznania najstarszego europejskiego lasu. Jest wysoce prawdopodobne, że podczas wycieczki zobaczymy gatunki zwierząt, które trudno spotkać na uczęszczanych szlakach.
Jeżeli zabraknie nam energii, warto odwiedzić „Miejsce Mocy” nazywane polskim Stonehenge. Znajdują się w nim kamienie będące częścią miejsca kultu prasłowian, w którym poszczególne plemiona kultywowały swoje rytuały. Gęsto porośnięty roślinami teren uważany jest za miejsce mocy magicznych, a na pewno - magnetycznych. Potwierdzają to badania wskazujące na podziemne cieki wodne i rzeki.
NA TEMAT:
Dla odmiany na zwiedzanie Puszczy Białowieskiej warto udać się nocą. Niektórzy przewodnicy mają do zaoferowania wycieczkę z pochodniami w świetle księżyca i pod rozgwieżdżonym niebem.
Kuchnia Puszczy Białowieskiej, bazująca na lokalnych produktach i owocach lasu, obfituje w pieczone mięsa, ryby z podlaskich jezior i rzek, owoce i warzywa z lokalnych ogródków. Po posiłku warto spróbować naparu z lokalnych ziół.
Atrakcje w Białowieży: Muzeum Przyrodniczo-Leśne, kościół św. Teresy z ołtarzem zbudowanym z gałęzi, cerkiew z 1895 roku.