Aktualności

Zostać w domu?

Bartosz Zwierz, 8.03.2011

Wesela zagranicą są coraz bardziej modne. Czy aby na pewno to dobry pomysł...

Wesela zagranicą czy w oryginalnych miejscach są coraz bardziej modne. Właściwie zwyczaj ten zaczął się zaraz po wejściu Polski do Uni Europejskiej. Wielu moich znajomych, którzy zdecydowali się powiedzieć sakramentalne tak decydowała się na nietypowe lokalizacje. A to taras z widokiem na klify Portofino, plaża gdzieś na półwyspie Phuket, albo przynajmniej nasza, polska nad Bałtykiem. Takie rozwiązania, tłumaczono, mają bardzo dobre strony. Podczas wesela zaczyna się miesiąc miodowy, na uroczystości jest mało gości (albo inaczej są tylko Ci, na których młodym najbardziej zależy), wszyscy mają dla siebie dużo czasu (są w końcu poza domem) i następnego dnia kaca po zabawie również leczy się wspólnie. Jednak „turystyczne wesela” mają jedną podstawową wadę - są bardzo drogie. Nie tyle dla Państwa młodych, którzy na każdą impreże wydają fortunę, ale dla gości. Pamiętam jak moja znajoma brała ślub na wybrzeżu Amalfi. Goście musieli najpierw dostać się do Neapolu (brak bezpośrednich połączeń z Polski), potem pociągiem na południe. I po godzinie młodzi odbierali swoich gości z dworca. Świetnie. Sama podróż kosztowała mnie tyle ile planowałem wydać na pobyt. Na miejscu okazało się, że we wrześniu nad Morzem Śródziemnym w Italii odpoczywają bogaci Amerykanie (ponoć duży jacht kołyszący się na falach należał do Oprah Winfrey) i ceny adekwatne były do grubych portfeli wiecznie uśmiechniętych, mówiących podniesionym głosem turystów. Wesele było udane, a jakże, jednak ja wróciłem do Polski z bolesnym przeświadczeniem, że po tej eskapadzie w towarzystwie królowej amerykańskiego talk show, w tym roku już nigdzie nie pojadę. Owszem może też być tania. Niektórzy uważają, że nie trzeba jechać gdzieś nad obce morze by poczuć się jak na ślubie marzeń. Jak to się kończy można zobaczyć na zdjęciach, które pokazują jak pewna para włoskie wesele chciała urządzić w podobnych do polski warunkach klimatycznych. Śmiejcie się, ale też wyciągajcie wnioski. Może lepiej ożenić się (wyjść za mąż) w rodzinnym mieście.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-1363960/Caught-camera-The-moment-couple-newly-weds-newly-wets-freak-wave-knocks-sea-pose-pictures.html

NA TEMAT:

Polub nas na Facebooku!

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.