Wzgląd na inne osoby.
Każdy narciarz powinien zachowywać się w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla innych osób i nie powodować szkód.
Panowanie nad szybkością.
Powinniśmy zjeżdżać z szybkością dostosowaną do swoich umiejętności, rodzaju i stanu trasy oraz pogody.
Wybór kierunku jazdy.
Narciarz znajdujący się na stoku, dysponujący większą możliwością wyboru trasy ze względu na lepszą widoczność z góry, musi wybrać taki tor jazdy, aby uniknąć zderzenia z osobami znajdującym się niżej na stoku.
NA TEMAT:
Wyprzedzanie
Wyprzedzać można po dowolnej stronie, ale w takiej odległości, aby uniknąć potrącenia wyprzedzanego.
Przejazd i krzyżowanie torów jazdy.
Narciarz, który przystępuje do zjazdu, powinien sprawdzić, patrząc w górę i w dół, czy nie spowoduje zagrożenia dla siebie i innych. To samo obowiązuje go przy każdym ruszaniu z miejsca, po chwilowym zatrzymaniu się.
Zatrzymanie się.
Tylko w razie absolutnej konieczności można zatrzymać się na trasie zjazdu. Przede wszystkim nie należy tego robić w miejscach zwężeń i o ograniczonej widoczności. Po ewentualnym upadku należy usunąć się z toru jazdy tak szybko, jak jest to możliwe.
Podchodzenie.
Narciarz powinien podchodzić tylko poboczem trasy, a w przypadku złej widoczności, powinien zejść z niej zupełnie. To samo obowiązuje pieszego podczas schodzenia w dół.
Stosowanie się do znaków narciarskich.
Każdy narciarz powinien stosować się do znaków ustawionych na trasach.
Wypadki.
W razie wypadku każdy, kto znajdzie się w pobliżu, powinien udzielić poszkodowanym pomocy.
Stwierdzenie tożsamości.
Każda osoba uczestnicząca w wypadku lub będąca jego świadkiem jest zobowiązana podać swoje dane osobowe.
WAŻNE JEST, ABY STOSOWAĆ SIĘ DO WSZYSTKICH WW. ZASAD. DZIĘKI TEMU ZARÓWNO NAM, JAK I INNYM BYWALCOM STOKÓW BĘDZIE JEŹDZIŁO SIĘ PRZYJEMNIE I PRZEDE WSZYSTKIM - BEZPIECZNIE.