Profesjonaliści radzą

Last minute – fakty i mity

Magda Plutecka-Dydoń, 16.02.2011

Sahara, Tunezja

fot.: Istock

Sahara, Tunezja
Czy oferty last minute rzeczywiście się opłacają? Czy nie kupujemy aby kota w worku? O ofertach last minute opowiada Magda Plutecka-Dydoń z biura podróży Neckermann Polska
artykul sponsorowany

Czym tak naprawdę jest oferta last minute?

Wycieczka last minute jest przecenionym ale w pełni pełnowartościowym produktem. Przy jej zakupie obowiązują takie same warunki podróżowania i płatności jak w przypadku ofert katalogowych. Jest to oferta, która ze względu na zbliżający się termin wyjazdu proponowana jest ze znacznym rabatem cenowym. Są to po prostu wycieczki, których biuro podróży nie sprzedało we wcześniejszym terminie.

Kiedy kupować wycieczkę?

W Neckermanie promocje powstają ok. 2-3 tygodnie przed planowanym wylotem. Decyzję o wyjeździe należy zatem podjąć bardzo szybko. To dobra opcja dla tych, którzy mogą zaplanować urlop w ostatniej chwili i którzy nie mają sprecyzowanych planów urlopowych. Z racji tego, że ofertę last minute wykupujemy na kilka dni przed wylotem, jesteśmy po podpisaniu umowy zobligowani do bezzwłocznej wpłaty pełnej ceny imprezy.

NA TEMAT:

Co zyskujemy?

Wycieczka last minute jest  niewątpliwie szansą na atrakcyjne cenowo wakacje. Wyjazdy te są tańsze o ok. 20-30% w stosunku do cen katalogowych.

 

Co tracimy?

Planując wcześniej swoje wakacje i korzystając z oferty katalogowej mamy możliwość większego wyboru w pełni dopasowanej do naszych wymagań oferty: odpowiedniego hotelu, pokoju, kierunku czy terminu wylotu. W przypadku oferty last minute wybór ten może być ograniczony. Najbardziej atrakcyjne terminy i oferty sprzedają się dosyć szybko – często już w okresie przedsprzedaży jako oferta first minute - więc szanse, aby je wykupić jako last minute są znikome. Poza tym oferta last minute najczęściej dotyczy pokoi dwuosobowych z jedną dostawką. Jeśli więc planujemy np. urlop rodzinny i chcemy być zakwaterowani w jednym większym pokoju czy apartamencie warto wcześniej zaplanować wakacje. Może się również zdarzyć, że w planowanym przez nas terminie wakacji oferty last minute się po prostu nie pojawią, bo biuro podróży już wcześniej sprzeda wszystkie dostępne miejsca.

Gdzie szukać promocji?

W naszym biurze podróży oferta last minute jest aktualizowana na bieżąco i można ją znaleźć zarówno na naszej stronie internetowej www.neckermann.pl, jak  również zapytać o nią w biurach podróży.

Polub nas na Facebooku!

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.