IZRAEL

Izrael: podwodny świat

Klara Syrewicz, 27.09.2012

Pośród raf koralowych u wybrzeży Izraela pływać można cały rok. To najbliższa tego rodzaju atrakcja

fot.: Jarek Kotomski

Pośród raf koralowych u wybrzeży Izraela pływać można cały rok. To najbliższa tego rodzaju atrakcja
Zatoka Akaba zachwyca bogactwem rafy koralowej

Izrael obfituje w naturalne atrakcje, które z pewnością zachwycą nie tylko wielbicieli nadzwyczajnych formacji skalnych.
W Morzu Czerwonym pływa ponad 1200 gatunków ryb,  obszar ten zamieszkuje również 355 gatunków koralowców. To więcej niż w Morzu Karaibskim i niemal tyle samo co na Wielkiej Rafie Koralowej w Australii. Obłędne podwodne widoki najlepiej obserwować z perspektywy nurka.

Jednak w Ejlacie na szczęście nie trzeba robić licencji, by stanąć naprzeciw imponującej fauny i flory tego akwenu. Na południowym krańcu Ejlatu znajduje się Podwodne Obserwatorium i Park Morski. Jest to nowoczesny  obiekt, którego centrum stanowi budynek w kształcie futurystycznej latarni morskiej. Trzon budynku znajduje się bezpośrednio w morzu. W środku schodzi się sześć metrów pod taflę wody. Tam bez butli tlenowej podziwiać można ryby, koralowce i całe bogactwo podwodnego świata. Na brzegu wybudowano oceanarium, w którym umieszczono baseny z panoramicznymi oknami. Turyści z bezpiecznej odległości podziwiać mogą rekiny, żółwie morskie i płaszczki.

Dodatkową atrakcją są organizowane wycieczki miniaturową żółtą łodzią podwodną. Park oferuje także szereg innych atrakcji. Można na przykład samemu karmić zwierzęta, istnieje także podwodny plac zabaw z możliwością dotknięcia wybranych okazów. Nie wspominając o perłowym show ostryg. Co to takiego? Najlepiej sprawdzić na miejscu!

Informacje
Underwater Observatory Marine Park
Godziny otwarcia: 8.30-17, 8.30-16 (piątki i święta). Bilety: 79 szekli dorośli, 69 szekli dzieci oraz seniorzy. Dojazd możliwy autobusem numer 15
z Eilat Central Bus Station, tel. +972 8 6364 200

NA TEMAT:

Polub nas na Facebooku!

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.