Aktualności

Podróżnicy i blogerzy na Warszawskich Targach Turystycznych PODRÓŻE [WARSZTATY]

AJ, 4.11.2014

Anna Alboth z dziećmi

fot.: Thomas Alboth

Anna Alboth z dziećmi
Nie zabraknie świetnych porad i ciekawostek, o jakich słyszy się tylko w drodze. Wiedzą podzielą się blogerzy, dziennikarze i podróżnicy – ci, którzy zwiedzają świat tylko z dziećmi albo w pojedynkę i ci, którzy wolą motocyklowe przejażdżki we dwoje. Przekonajcie się, jak „Podróże kształcą”! Na warsztaty organizowane w ramach Warszawskich Targów Turystycznych PODRÓŻE zapraszamy 15 i 16 listopada.

Kiedy i gdzie: w weekend 15-16 listopada od 11 do 15.00 na Torwarze (ul. Łazienkowska 6a, Warszawa)

Śledź wydarzenie na Facebooku

Program warsztatów

„Blogujemy! Jak (nie) prowadzić bloga podróżniczego”

SOBOTA, 12:30-13.30. Warsztaty poprowadzi nasza fotoedytorka Karolina Tomas

O tym, czy blogowanie to frajda, czy ciężka praca opowiedzą znani podróżnicy, którzy swoje historie z wypraw regularnie notują w internetowych dziennikach. Blogerzy doradzą, jak pisać, by inni chcieli czytać, jak dbać o czytelników i z sukcesem rozwijać witrynę. Razem ze słuchaczami zastanowią się, czy blogowanie w ogóle się opłaca. Zapraszamy do dyskusji zarówno blogerów, jak i czytelników. Gośćmi spotkania będą Bartek Szaro, współtwórca bloga roku 2011 – Paragonzpodrozy.pl i Anita Demianowicz – Banita.travel.pl.

NA TEMAT:

„Wolontariaty - pomagamy czy szkodzimy?”

15-16.00. Warsztaty poprowadzi redaktor prowadząca w „Podróżach” Maria Brzezińska

Wyjazdów na wolontariaty jest mnóstwo, począwszy od nauki angielskiego w sierocińcach, przez opiekę nad zwierzętami, aż po ochronę środowiska. O tym, co kryje się za wolonturystyką i jak pomagać z głową opowie Paweł Cywiński - kulturoznawca, publicysta, współtwórca portalu o świadomym podróżowaniu Post-turysta.pl. W spotkaniu wezmą udział również wolontariusze, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach m.in. w Brazylii.

„Jak podróżować z dziećmi i nie zwariować”

NIEDZIELA, 11-12.00. Warsztaty poprowadzi nasz dziennikarz Grzegorz Dzięgielewski

„Przecież one nie będą z tego nic pamiętać” – słyszą co chwilę amatorzy podróżowania całą rodziną. O tym, czy warto podrzucać pociechy babciom i wujkom, czy lepiej zabierać je ze sobą w drogę, opowiedzą eksperci od rodzinnych wyjazdów. Dowiemy się, jakie miejsca i sposoby podróżowania są najbardziej prorodzinne, co daje nam wspólne zwiedzanie świata z dziećmi i jak się do niego przygotować, by dzieci miały udane wakacje, a rodzice wymarzony urlop. Gośćmi spotkania będą m.in. Anna Alboth, dziennikarka, współautorka bloga „Rodzina Bez Granic” (Thefamilywithoutborders.com) oraz Barbara i Aleksander Acher-Chanda, założyciele Klubu Nomadów, który zrzesza podróżujących rodziców (Klubnomadow.pl).

Weekendowe spotkania z podróżnikami

„Podróże kształcą” to warsztaty i spotkania. Na pierwszym posłuchamy o wyprawie motocyklem przez Afganistan i Korytarz Wachański.

SOBOTA, 11-12.00. Opowiedzą Marta Owczarek i Bartek Skowroński, autorzy książki „Byle dalej. W 888 dni dookoła świata”. Podczas spotkania pokażą zdjęcia oraz filmy z najpiękniejszych miejsc, które odwiedzili, m.in. z Azji Środkowej i Bliskiego Wschodu, gdzie podróżowali motocyklem przez okrągły rok. Jednym z najbardziej niesamowitych zakątków był odcięty od cywilizacji Korytarz Wachoński (Afganistan), gdzie czas zatrzymał się wieki temu.

„Wyprawa wzdłuż Nilu”

NIEDZIELA, 12-13.00. Opowie Tomasz Grzywaczewski, niezależny dziennikarz i doktorant prawa międzynarodowego na Uniwersytecie Łódzkim, autor książki „Przez dziki Wschód", najmłodszy w Polsce członek prestiżowego „The Explorers Club”. Na spotkaniu opowie, jak zmienił się Egipt w trzy lata po Arabskiej Wiośnie, o starożytnej Nubii i Sudanie znanym polskim czytelnikom z przygód Stasia i Nel, a dziś jednym z najbiedniejszych państw Afryki.

„Jachtostopem po Pacyfiku: Nowa Zelandia, Tonga, Fidżi i Vanuatu”

15-16.00. Opowie Anna Alboth, która wraz z Rodziną Bez Granic: mężem fotografem, małą Hanią i jeszcze mniejszą Milą spakowała się w dwa ogromne plecaki i przez długie miesiące podróżowała po Pacyfiku. Zjechali najpierw Nową Zelandię, potem zaczęli pływać żaglówkami, odwiedzili dziesiątki wysp, a na nich szkoły, przedszkola i kościoły. Na spotkaniu dowiecie się, w jaki sposób Rodzina Bez Granic otrzymała ziemię w Vanuatu i jak zdobyła mnóstwo nowych przyjaciół.

Polub nas na Facebooku!

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.