Aktualności

Kulinarna podróż do świata Harry’go Pottera i angielskich tradycji. „Kuchnia Hogwartu” [RECENZJA]

Agnieszka Morawska, 17.10.2021

Kulinarna podróż do świata Harry'go Pottera i angielskich tradycji. „Kuchnia Hogwartu” [RECENZJA]

fot.: materiały prasowe

Kulinarna podróż do świata Harry'go Pottera i angielskich tradycji. „Kuchnia Hogwartu” [RECENZJA]
Magia Harrego Pottera działa nieprzerwanie odkąd w 1997 ukazała się pierwsza, książkowa część przygód małego czarodzieja autorstwa J. K. Rowling. Świat oszalał na punkcie chłopca, który na naszych oczach stawał się dorosłym mężczyzną. Książki, filmy, gadżety oraz wycieczki śladami Harrego i innych mieszkańców Hogwartu łączą pokolenia fanów na całym świcie. Żeby przeżyć kolejną podróż do magicznego świata nie trzeba będzie ruszać się z domu. Można zaprosić przyjaciół i urządzić kulinarną ucztę, inspirowaną powieścią. „Kuchnia Hogwartu” autorstwa Rity Mock-Pike sprawia, że znów przenosimy się do szkoły Harry'ego, Rona i Hermiony.

Żeby wejść do kuchni Hogwartu, nie musimy szukać piwnicy Hufflepuffu, ani obrazu z miską wypełnioną owocami. Nie trzeba nawet łaskotać gruszki, która zamienia się w klamkę do drzwi pomieszczenia. Otwarcie „Kuchni Hogwartu” Rity Mock-Pike działa podobnie, jak magdalenka cioci Leoni u Prousta. Już spojrzenie na spis przepisów sprawia, że wsiadamy w Hogwart Ekspress, wysiadamy na stacji Hogsmead i czujemy, że przesadziliśmy ze zjedzeniem czekoladowych żab, choć wciąż mamy apetyt na więcej. Przecież uczta na rozpoczęcie roku w magicznej szkole jest niezwykle wystawna, a domowe skrzaty uwijały się, jak w ukropie by wszystko smakowało wybornie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD QUIZEM

NA TEMAT:

„Kuchnia Hogwartu” - recenzja książki

„Kuchnia Hogwartu” pozwala na przygotowanie 80 dań inspirowanych książkami o Harrym Potterze. Znajdziemy wśród nich kanapki z peklowaną wołowiną od pani Weasley, wspomniane już czekoladowe żaby, lukrecjowe różdżki czy kremowe piwo i sok z dyni. Przepisy są opatrzone komentarzami o okolicznościach w jakich Harry i jego szkolni przyjaciele delektowali się przysmakami, a także cennymi wskazówkami dotyczącymi zamienników produktów. Autorka zwraca też uwagę na niemarnowanie jedzenia. Książka jest podzielona na dania odpowiednie na daną porę roku i okazje np. urodziny Harrego 31 lipca, Boże Narodzenie czy Uczta z sowiej poczty. Są desery, dania główne, przekąski i napoje, także te dla dorosłych czarodziejów. „Kuchnia Hogwartu” to także spora dawka wiedzy o kulinarnej tradycji Anglii, podana w przystępny sposób. Być może zainspiruje nas do kolejnej podróży? „Kuchnia Hogwartu” Rita Mock-Pike, tłum. Malina Drasek-Kańska(wyd. Znak Koncept) w księgarniach od 10 listopada 2021.

Polub nas na Facebooku!

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.